SLC Invitation Limited Over Tournament 2019/20

0
Group ‘A’ Group ‘B’ Group ‘C’ Group ‘D’
Sinhalese Sports Club Colombo Cricket Club Saracens SC Moors Sports Club
Army Sports Club Nondescrts Cricket Club Panadura Sports Club Ragama Cricket Club
Burgher Recreation Club Chilaw Marians CC Colts Cricket Club Tamil Union C & AC
Negombo CC Galle Cricket Club Navy Sports Club Air Force Sports Club
Badureliya CC Police Sports Club Kurunegala YCC Kalutara TC
Lankan CC SLPA SC Bloomfield C & AC Nugegoda S & WC
Kandy Customs SC
Date Host Opponent Venue
14-Dec SSC Lankan CC SSC
Army SC Badureliya CC Dombagoda
BRC Negombo CC BRC
Bloomfield C & AC Saracens SC St. Thomas. Mt. Laviniya
Panadura SC Kurunegala YCC Panadura
Colts CC Navy SC Colts
Moors SC Nugegoda S & WC Moors
Ragama CC Kalutara TC Surrey
Tamil Union C & AC Air Force SC P Sara
CCC SLPA SC CCC
NCC Police SC NCC
Date Host Opponent Venue
15-Dec Badureliya CC SSC Surrey
Negombo CC Army SC Dombagoda
Lankan CC BRC BRC
Saracens SC Kurunegala YCC De Zoysa
Navy SC Panadura SC Welisara
Bloomfield C & AC Colts CC Colts
Kalutara TC Moors SC Panadura
Air Force SC Ragama CC Katunayake
Nugegoda S & WC Tamil Union C & AC P Sara
Kandy Customs SC CCC CCC
SLPA SC NCC NCC
Police SC Chilaw MCC Police Park
Date Host Opponent Venue
16-Dec Chilaw MCC Galle CC Galle
17-Dec SSC Negombo CC SSC
Army SC BRC Dombagoda
Badureliya CC Lankan CC Surrey
Saracens SC Navy SC De Zoysa
Panadura SC Colts CC Panadura
Kurunegala YCC Bloomfield C & AC Welagedara
Moors SC Air Force SC Moors
Ragama CC Tamil Union C & AC P Sara
Kalutara TC Nugegoda S & WC Thurstan Ground
CCC Police SC CCC
NCC Galle CC NCC
Chilaw MCC Kandy Customs SC Galle
Date Host Opponent Venue
18-Dec Negombo CC Badureliya CC Surrey
19-Dec BRC SSC BRC
Lankan CC Army SC Welisara
Colts CC Saracens SC Colts
Bloomfield C & AC Panadura SC Bloomfield
Kurunegala YCC Navy SC Welagedara
Tamil Union C & AC Moors SC P Sara
Nugegoda S & WC Ragama CC Surrey
Air Force SC Kalutara TC Katunayake
Galle CC CCC Galle
NCC Kandy Customs SC NCC
SLPA SC Chilaw MCC Dombagoda
Date Host Opponent Venue
20-Dec SSC Army SC SSC
BRC Badureliya CC BRC
Negombo CC Lankan CC Bloomfield
Panadura SC Saracens SC Panadura
Colts CC Kurunegala YCC Colts
Navy SC Bloomfield C & AC Welisara
Moors SC Ragama CC Moors
Tamil Union C & AC Kalutara TC P Sara
Air Force SC Nugegoda S & WC Katunayake
CCC Chilaw MCC CCC
Galle CC Police SC Police Park
SLPA SC Kandy Customs SC Dombagoda
Date Host Opponent Venue
22-Dec CCC NCC CCC
SLPA SC Galle CC To be confirmed
Kandy Customs SC Police SC Police Park
Date Host Opponent Venue
23-Dec NCC Chilaw MCC NCC
Galle CC Kandy Customs SC Galle
Police SC SLPA SC Police Park
Date 28 Dec Match Venue
QF 1 A1 – D2 – MCG Katunayake
QF2 B1 – C2 – NCC
QF3 C1 – B2 – SSC
Q4 D1 – A2 – Colts
Date – 29 Dec Match Venue
SF1 Winner QF1 – Winner QF3 – MCG Katunayake
SF2 Winner QF2 – Winner QF4 – SSC
Date – 31 Dec Final Venue
Winner SF1 – Winner SF2 – SSC